Добавьте информацию о своей компании и получайте новых клиентов

Прямо сейчас

(0382) 78-53-72
tpp-ua@i.ua

Задати питання

Круглий стіл з обговорення "Зеленої книги малого бізнесу"

09.02.2012
      27 січня 2012р. в конференц-залі Хмельницької торгово-промислової палати проведено засідання круглого столу на тему «Зелена книга малого бізнесу України: оцінка та перспективи шляхів розвитку». Співорганізатори заходу – Хмельницька торгово-промислова палата, Хмельницька обласна регіональна Рада підприємців, Інститут власності і свободи, Спілка підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України.
      Цей захід – продовження регіональних обговорень «Зеленої книги малого бізнесу України», що розпочались круглим столом в Верховній Раді України у жовтні 2011 року. Розробку проекту «Зеленої книги» ініційовано на Всеукраїнському з’їзді малого та середнього бізнесу у квітні 2011 року.
       Мета регіональних обговорень проекту «Зеленої книги малого бізнесу України» – отримати оцінку підготовлених розділів, критичні зауваження та доповнення, які мають забезпечити об’єктивність і всебічність аналізу окремих напрямів державної політики щодо малого бізнесу в Україні, що були визначені під час анкетування бізнес-асоціацій. Ці напрями є такими: оподаткування малого бізнесу (насамперед, місце і значення спрощеної системи оподаткування); пенсійна система для учасників малого бізнесу; саморегулювання та передача до підприємницьких об’єднань низки державних функцій; малий бізнес і державні закупівлі.
       Зелена книга малого бізнесу – дискусійна аналітична доповідь щодо політики у сфері малого підприємництва, яку  адресовано  всім  цікавленим учасникам, які можуть долучитися до його обговорення та використати при підготовці політичних   чи  адміністративних  рішень.
      Наприкінці жовтня у Верховній Раді України на круглому столі, проведеному Комітетом з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва, було представлено для широкого публічного обговорення перший варіант «Зеленої книги малого бізнесу». «Зелена книга» містить чотири розділи, в яких визначено проблемні зони державної політики та проаналізовано можливі її альтернативи. Це обговорення поклало початок публічним регіональним обговоренням книги, метою яких є визначення спільної позиції бізнес-спільноти у сфері малого підприємництва щодо ключових проблем, що заважають його розвиткові, шляхів їх вирішення. У листопаді 2011 року відбулось публічне обговорення «Зеленої книги» малого бізнесу у Донецьку в рамках Першого регіонального форуму представників малого і середнього бізнесу, що проводився Донецькою торгово-промисловою палатою. На черзі обговорення в Одесі, Чернівцях, інших містах України 
      Учасники круглих столів обговорили такі питання:
   1. Державна політика щодо розвитку малого бізнесу: наскільки реалістична, до якої міри ефективна, і внесення яких змін потребує? Можливі акценти і напрями на майбутнє.
   2. Складова державної податкової політики – спрощена система оподаткування, обліку та звітності для суб’єктів малого бізнесу.
   3. Участь малого бізнесу у системі державних закупівель.
   4. Саморегулювання для малого бізнесу – переваги і ризики, як забезпечити досягнення балансу?
   5. Малий бізнес і система пенсійного забезпечення – гальмо розвитку чи інструмент страхування?
   У роботі круглого столу взяли участь: народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва К.М. Ляпіна, генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України В.М.Биковець, голова Інституту власності і свободи Д.В.Ляпін, голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» О.П.Продан, голова Хмельницької обласної регіональної Ради підприємців О.Сніховський.
         Проект з розробки та публічного обговорення «Зеленої книги малого бізнесу України» Інститут власності і свободи реалізує в рамках програми Міжнародного фонду «Відродження» «Верховенство права». Очікуваними результатами «Зеленої книги малого бізнесу України» має стати позитивний вплив на покращення бізнес-клімату для малого бізнесу, посилення спроможності малого бізнесу формулювати та захищати свої права, і тим самим забезпечення позитивного впливу з боку малого бізнесу на незворотність та сталість демократичних перетворень в країні.
       Завантажити обговорюваний проект «Зеленої книгу малого бізнесу», а також дізнатися більше про проект можна на сайті Інституту власності і свободи: www.pfi.org.ua.
      Запрошуємо долучитись до обговорення проекту «Зеленої книги малого бізнесу». Надсилати пропозиції та зауваження можна на електронну адресу Хмельницької ТПП khmelcci@ukr.net  
      Відеорепортаж з круглого столу у Хмельницькому можна переглянути: http://www.youtube.com/watch?v=ttVFV0E56jY&feature=related
 

 

 

Прямо сейчас

Начните получать новых клиентов и партнеров прямо сейчас!

feedback