Добавьте информацию о своей компании и получайте новых клиентов

Прямо сейчас

(0382) 78-53-72
tpp-ua@i.ua

Задати питання

Адміністративний центр: місто Хмельницький.

У сучасних межах область (тоді Кам’янець- Подільська) існує з 22 вересня 1937 року. В 1941 році обласний центр перенесено в місто Проскурів. В 1954 році область перейменована в Хмельницьку, а обласний центр – в місто Хмельницький.

Хмельниччина розташована у західній частині Правобережжя України, на південному заході Східноєвропейської рівнини. Межує з Вінницькою, Тернопільською, Рівненською, Житомирською, Чернівецькою областями. Найближчі держави — Молдова, Румунія, Словаччина, Угорщина, Польща.

Протяжність області з півночі на південь - 256,2 км; із заходу на схід - 192,5 км. Хмельниччина займає більше 20 тисяч квадратних кілометрів і складає 3,3% площі України. Область поділяється на 20 районів та нараховує 13 міст. Тут проживає понад один мільйон триста тисяч осіб, значна частина у містах. Найбільші з них - Хмельницький, Кам'янець-Подільський, Шепетівка, Славута, Старокостянтинів, Нетішин.

Економіка Хмельниччини має індустріально-аграрний характер і створює майже 2% валового регіонального продукту України. Пріоритетні галузі - сільське господарство, харчова промисловість , електроенергетика, машинобудування, виготовлення будівельних матеріалів, хімічна та нафтохімічна промисловість. Області належать провідні місця у загальнодержавному виробництві електроенер¬гії, масла вершкового, цукру-піску, макаронних виробів, цементу, руберойду, котлів центрального опалення, газових лічильників, верхнього одягу, чоловічих костюмів, взуття тощо.

Визначальними особливостями області є:

  • Значний виробничий потенціал: у промисловому комплексі нараховується понад 1500 підприємств, на яких трудиться майже 25% працюючого населення краю; у сільському господарстві – 505 сільськогосподарських підприємств та 1356 фермерських господарств; діє 6387 малих підприємств;
  • Багатопрофільне сільське господарство (рослинництво, тваринництво, птахівництво, вівчарство, бджільництво, рибальство), регіон виробляє більше 4% загальнодержавної валової продукції сільського господарства України;
  • Конкурентоспроможна харчова і переробна промисловість;
  • Значні природні ресурси та корисні копалини (водні та земельні ресурси, лісовий фонд – ліси займають 12,5% площі області, понад 300 родовищ та проявів корисних копалин, 9 родовищ мінеральних лікувальних вод);
  • Розвинена туристично-рекреаційна та курортна інфраструктура, яка має величезний потенціал для розбудови та розвитку: функціонують Державний курорт «Сатанів» та курорт місцевого значення «Маків», готелі, санаторії, бази відпочинку, оздоровчі табори для дітей та юнацтва, кемпінги, мотелі тощо;
  • Багате культурне середовище: працюють музично-драматичний театр ім.. Михайла Старицького, театр ляльок «Дивень», моно-театр «Кут», обласна філармонія, симфонічний оркестр, 18 музеїв, біля 955 бібліотек, навчальні заклади в галузі культури.

У загальній структурі обсягу промислового виробництва частка виробництва та розподілення електроенергії, газу, тепла та води складає майже 30 %. Діють два енергоблоки Хмельницької АЕС, до 2016 року передбачається введення в дію ще двох енергоблоків.

Вагоме місце займає машинобудування й металообробка. Підприємства цих галузей виробляють високотехнологічну продукцію. Це апаратура з енергозберігаючих технологій, портативна медична техніка, телевізори з рідкокристалічними екранами, авіаційне радіонавігаційне обладнання, спецвироби авіатехніки, котли опалювання. ковальсько-пресові машини, трансформатори, сільськогосподарські машини, технологічне обладнання для переробних галузей агропромислового комплексу, кабель, електротехнічні вироби, тощо. Більшість підприємств має власне інструментальне виробництво, що дозволяє забезпечити потребу у нестандартних засобах праці.

Внаслідок розвитку ринкової економіки в Хмельницькій області склалася розвинута ринкова бізнес-інфрастуктура, яка динамічно розбудовується.

Зокрема в області діють 500 банківських установ 30 комерційних банків України; 24 кредитних спілки та їх 16 філій у районах та містах області; 5 бізнес-центрів; 3 бізнес-інкубатора; 3 інвестиційних фонди і компанії; 4 лізингові центри; 2 фонди підтримки підприємництва; 11 бірж; 32 інформаційно-консультативних установи. Банківські установи обслуговують міжнародні системи переказу грошей, надають широкий спектр послуг, якість яких відповідає світовим стандартам.

Представлена в області і хімічна промисловість.

Індустрія виробництва харчових продуктів перманентно нарощує обсяги продукції та просуває її на вітчизняний та зарубіжні ринки. Частка цієї сфери у загально обласному промисловому виробництві становить понад 30%. Найпопулярнішими тут є цукрова, молочна і м'ясна, овочеконсервна, борошномельна - круп'яна, хлібопекарська, кондитерська, макаронна галузі. Подільські продовольчі товари задовольняють найвибагливіші смаки споживачів і на світовому ринку.

Досить серйозно представлений в області науково-освітній потенціал.

Сьогодні на Хмельниччині діє 28 вищих навчальних заклади, у тому числі у навчальні заклади III – IV рівнів акредитації. Найбільший на Поділлі вищий навчальний заклад, який готує спеціалістів з багатьох галузей знань і проводить навчальну, методичну, наукову та виховну роботу - Хмельницький національний університет. Науково-інноваційною діяльністю займаються наукові та науково-педагогічні працівники всіх ВУЗів; підготовку робітничих кадрів забезпечують 30 державних професійно-технічних закладів.

Одним із найбільших міст області є м. Кам’янець-Подільський.

Місто має значний історико-культурний та рекреаційний потенціал, розвинуту туристичну інфраструктуру і є одним із 7 чудес України. У місті працюють: «Туристичний кластер «Кам’янець», «Екокласт» «Зелені товтри», а також у Кам’янці-Подільському існує індустріальний парк площею 17 га для розміщення виробничих потужностей.

Кам’янець-Подільський завжди радо приймає численних туристів та гостей міста. Тут проводяться різні фестивалі, змагання й турніри, свята, чемпіонати з авторалі, повітроплавання та інші, які вже стали традиційними. Хмельниччина – це регіон зі сталим економічним і підприємницьким середовищем, величезною історичною та культурною спадщиною, унікальними природно-рекреаційними ресурсами та широкими можливостями для подальшого динамічного розвитку.

 

Прямо сейчас

Начните получать новых клиентов и партнеров прямо сейчас!

feedback