Добавьте информацию о своей компании и получайте новых клиентов

Прямо сейчас

(0382) 78-53-68
ean@mitel-ua.com

Задати питання

Засідання круглого столу "Актуальні питання розвитку легкої промисловості"

05.03.2012

     24 лютого 2012 року в конференц-залі Хмельницької торгово-промислової палати відбулося засідання круглого столу на тему: «Актуальні питання розвитку легкої промисловості».
    Організаторами цього заходу виступили: Хмельницький Національний Університет, ТМ “Romstyle”, Хмельницька ТПП і Регіональна рада підприємців Хмельницької області, за підтримки Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької Обласної Ради, Хмельницького міського виконавчого комітету та за участі представників Державної податкової інспекції м. Хмельницького, Хмельницького обласного центру зайнятості.
   У роботі Круглого столу взяли участь: Заступник Голови Хмельницької ОДА Л.А.Гураль, Начальник Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Хмельницької ОДА М.Г.Катеринчук, Директор департаменту економіки Хмельницького міського виконавчого комітету Л.Л.Литовка, заступник голови регіонального комітету Ради підприємців при Хмельницькій ОДА Н.В.Потапова, Депутат Хмельницької обласної ради, Голова комітету підприємців і підприємств легкої промисловості при Хмельницькій ТПП І.В.Хитрук, професор, к.т.н., декан факультету технологій і дизайну ХНУ А.Б.Домбровський, завідувач кафедри технології та конструювання швейних виробів ХНУ, к.т.н., доцент М.О.Кущевський, завідувач кафедри технології та конструювання виробів зі шкіри ХНУ, д.т.н., професор В.П.Либа, директор ТМ “Romstyle” Р.В.Никитюк, керівники підприємств легкої промисловості Хмельницької області.  
    Відкриваючи засідання Круглого столу, президент Хмельницької ТПП Наталія Бєлякова підкреслила, що на порядок денний винесені дуже важливі питання, які неодноразово обговорювалися на засіданнях Комітету легкої промисловості при ТПП України. Це питання, що стосуються підготовки кваліфікованих фахівців для цієї галузі, тісної співпраці ВНЗ та виробників, необхідності державної підтримки щодо кредитування виробника і забезпечення своєчасного повернення ПДВ для поповнення обігових коштів підприємств, стимулювання розвитку виробництва та підвищення заробітної плати, яка сьогодні вдвічі нижча середньої зарплати у промисловості, що спричиняє гострий дефіцит кадрів у легкій промисловості.
    У вступному слові заступник Голови Хмельницької ОДА Леонід Гураль дав характеристику сучасному стану легкої промисловості у Хмельницькій області, відзначив досягнення та окреслив проблеми, які заважають галузі розвиватись.
    В ході засідання, яке тривало протягом трьох годин , учасники мали можливість дізнатися про європейський досвід у співпраці виробництва і ВНЗ: в он-лайн режимі відбувся обмін досвідом науковців Хмельницького Національного Університету з польськими колегами – представником профільного бізнесу Кшиштофом Новаком («Інвест-Лайн» м.Лодзь) та професором Політехнічного інституту м. Лодзь, Янушем Зелінські. Представники ВУЗів виявили зацікавлення в налагодженні двостороннього співробітництва, спрямованого на узгодження навчальних та виробничих програм, обміну студентськими делегаціями, вивчення та поширення в Україні і Польщі кращих світових інноваційних технологій виробництва і застосування їх у розвитку підприємництва. 
    Під час виступів та дискусій учасники круглого столу висловлювали думку про те, що на державному рівні необхідні заходи, які сприятимуть розвитку легкої промисловості – включення галузі до пріоритетного переліку Державної програми з підтримки виробників імпортозамінної продукції, необхідності внесення змін до митного законодавства, зокрема, встановлення нульової ставки ПДВ і мита при ввезенні на митну територію України обладнання та комплектуючих, призначених для власних потреб підприємств легкої промисловості, з метою інноваційного розвитку виробництв. Відсутність добре розвинутої сировинної бази робить необхідним введення нульової ставки ПДВ на імпорт сировини, що не виробляється в Україні.  
   Загалом, учасники круглого столу визнали, що такі обговорення проблемних питань галузі є необхідними.
Зі свого боку Президент Хмельницької ТПП Н. Бєлякова завірила присутніх, що Хмельницька торгово-промислова палата і надалі буде сприяти таким заходам для конструктивного спілкування.

 

Прямо сейчас

Начните получать новых клиентов и партнеров прямо сейчас!

feedback