Добавьте информацию о своей компании и получайте новых клиентов

Прямо сейчас

(0382) 78-53-68
ean@mitel-ua.com

Задати питання

Вплив нелегальної тютюнової продукції на економіку України" в Хмельницькій ТПП

13.11.2014

11 листопада у конференц-залі Хмельницької торгово-промислової палати за сприяння МГО „Сучасні українські рейтингові системи” пройшов круглий стіл на тему „Вплив нелегальної тютюнової продукції на економіку України”. Захід пройшов під гаслом „Не фінансуй кримінал. Скажи НІ контрабандним сигаретам”. У засіданні круглого столу прийняли участь представники місцевої влади, бізнесу, громадськості, Торгово-промислової палати та контролюючих органів.

Вітаючи учасників заходу, президент ТПП, Наталія Бєлякова, зазначила, що надзвичайно важливим для регіону є об’єднання зусиль з боку представників влади, бізнесу, громадських організацій, а також Торгово-промислової палати для боротьби з потоками контрабандної та контрафактної продукції. Справді, ця проблема постає сьогодні дуже гостро перед Україною та Хмельниччиною зокрема. Відомо, що дохідна частина українського бюджету майже на 10% складається з податкових відрахувань легальних виробників тютюнової продукції. Безперечно, бюджет країни втрачає колосальні суми (близько 2 мільярдів гривень щорічно) в зв’язку з тим, що має місце постійне зростання тіньового тютюнового ринку. Гроші, що не поступають до бюджету країни внаслідок активного функціонування нелегального ринку тютюнових виробів, є однією з причин недофінансованості різноманітних соціальних програм, що, безперечно, негативно впливає на рівень життя населення. На цьому наголосила присутня на заході заступник директора Департаменту економічного розвитку та торгівлі Хмельницької обласної державної адміністрації, Марія Хоменко. За словами Наталії Потапової, експерта Ради Підприємців Хмельницької області при КМУ, потоки нелегальної тютюнової продукції потрапляють на ринки України в основному з таких країн, як Білорусь, Молдова та Росія. Станом на 2013 рік було зафіксовано більше десяти тисяч намагань контрабандистів потрапити на ринок в обхід митниць, що понесло за собою втрати до надходжень бюджету у розмірі більше, ніж 260 мільйонів гривень. Петро Кузьменко, юрист громадської спілки „Національна організація роздрібної торгівлі”, зазначив про необхідність запровадження ефективних систем оподаткування та економічної політики, що не сприятиме розвитку незаконної торгівлі.

Проте, варто зазначити, що тютюнові контрабандисти являють собою загрозу не лише з точки зору податкових надходжень, знижуючи їхній об’єм, але й розповсюджуючи продукцію сумнівної, неперевіреної якості. Безсумнівно, першими від цього страждають споживачі тютюнових виробів. А вони, треба сказати, досить активно купують саме нелегальний продукт, і недивно, адже його ціна на 20-30% нижче від ціни на продукцію, що знаходиться в обігу легально. Ось чому постає необхідність у зміні свідомості споживача. Незалежний медіа-експерт, Михайло Цимбалюк, переконаний, що тут на поміч може прийти соціальна реклама, основною метою якої є запевнити курців у тому, що купуючи нелегальну продукцію, вони сприяють розвитку тіньової економіки та допомагають тероризму.

Результатом роботи круглого столу стало підписання Меморандуму про співпрацю між представниками влади, ділових кіл, громадськості та Торгово-промислової палати з метою боротьби з обігом контрабандної та контрафактної тютюнової продукції на теренах регіону. Справді, подалати цю гостру, навіть, кричущу, проблему, можна лише спільними зусиллями.

 

 

Прямо сейчас

Начните получать новых клиентов и партнеров прямо сейчас!

feedback