Добавьте информацию о своей компании и получайте новых клиентов

Прямо сейчас

(0382) 78-53-68
ean@mitel-ua.com

Задати питання

Круглий стіл на тему „Орендна плата для підпримєців”

25 грудня 2015

    25 грудня у конференц-залі Хмельницької Торгово-промислової палати пройшов круглий стіл на тему „Орендна плата для підприємців” в рамках громадського обговорення бюджету міста Хмельницького на 2015 рік. Захід було ініційовано громадським об’єднанням „Дія громади” для представників влади, громадських організацій, підприємств реального сектору економіки та підприємців.

   Сьогодні вкрай необхідним є обговорення проекту бюджету Хмельницького на майбутній рік, особливо враховуючи нестабільність як політичного, так і економічного стану країни в цілому. Значна частина хмельничан має пряме відношення до наповнення та витрачання бюджету міста. Хмельничани вже зараз мають бути готовими до того, щоб у 2015 році жити у режимі строгої економії. А отже постає необхідність у перегляді потреб бюджету, що фінансуються місцевими надходженнями відповідно до можливостей сплати підприємцями міста.

   Плата за оренду комунального майна якраз і є одним із таких платежів. Саме цій хвилюючій та актуальній на сьогоднішній день темі і була присвячена зустріч. Відомо, що близько 3 тисяч юридичних та фізичних осіб в місті Хмельницькому використовують у своїй діяльності комунальну власність. Згідно ч.1. ст. 19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», орендар вносить орендну плату незалежно від результатів своєї господарської діяльності. Не секрет, що зараз досить велика частина підприємців міста переживає не кращі часи, а отже, їхнє фінансове навантаження по сплаті за оренду комунального майна з кожним днем стає все більш відчутним. Певна категорія підприємців на сьогодні просто неспроможна здійснювати плату за користування комунальним майном. Крім того, орендарі крім орендної плати мають компенсувати ще й комунальні послуги, які значно зросли та продовжують збільшуватись.  

   Ось чому постає необхідність у об’єднанні зусиль зі сторони органів влади, представників бізнес-кіл, громадськості, а також Торгово-промислової палати для перегляду ставок орендної плати комунального майна в сторону зменшення або застосування понижуючих коефіцієнтів. З цією метою планується створення Комісії по ефективному використанню комунального майна. Очікується, що найближчим часом новостворена Комісія підготує проект рішення про внесення змін щодо ставок орендної плати за користування комунальним майном.

   Таким чином, можна сподіватись, що підприємництво Хмельницького зовсім скоро відчує певне фінансове полегшення. Поза всяких сумнівів, це все стане можливим лише за умови обєднання зусиль професіоналів та активістів територіальної громади міста. 

 

 

Прямо сейчас

Начните получать новых клиентов и партнеров прямо сейчас!

feedback